Choroby

Dobry lekarz rodzinny

Gdzie szukać dobrego lekarza? Najczęściej poszukujemy w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Osoby z niewielkich miejscowości raczej nie mają wyboru – najczęściej chodzą do lekarza ze swojego ośrodka zdrowia. Mieszkańcy większych miast mają większy wybór. Warto z niego skorzystać.

Dobry lekarz rodzinny niekoniecznie musi mieć swoją przychodnię na tej samej ulicy czy osiedlu. W dobie szybkiej komunikacji nie ma problemu, by pojechać do lekarza nawet na drugi koniec miasta. Szczególnie wtedy, gdy jest on ceniony przez pacjentów i polecany jako dobry specjalista. Ranking lekarzy, których pacjenci doceniają najbardziej otwierają specjaliści, którzy nie tylko są kompetentni i stawiają dobre diagnozy, ale też maja podejście do pacjenta i każdego traktują jak człowieka, a nie jak kolejny przypadek do wyleczenia.

Lekarz pierwszego kontaktu

Lekarz rodzinny, choć często niedoceniany zarówno przez zwykłych ludzi, jak i kolegów po fachu, w rzeczywistości ma zadanie trudniejsze niż kardiolog czy neurolog. Bo musi patrzeć na pacjenta całościowo, a jego wiedza musi być obszerna. Gdy pacjent przychodzi z listą dolegliwości, lekarz musi na podstawie swojej szerokiej wiedzy postawić wstępną diagnozę i ewentualnie odesłać chorego do konkretnego specjalisty. Nie bez powodu lekarz rodzinny nazywany jest lekarzem pierwszego kontaktu – to do niego pacjenci trafiają w pierwszej kolejności i to on stawia wstępną diagnozę, na podstawie której prowadzone są dalsze badania czy leczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kamienie w nerkach

Kolka nerkowa uważana jest za jeden z najsilniejszych ataków bólowych. Gdy się pojawi, możemy mieć niemal pewność, że w naszych...

Zamknij