Choroby

Darmowe soczewki – odbierz bezpłatnie i przekonaj się jak mogą Ci pomóc

Darmowe soczewki dają możliwość testowania szkieł kontaktowych dla tych, którzy nadal się wahają czy z ich pomocą mogą zrezygnować z noszenia okularów. Mimo wielu mitów, które nadal funkcjonują, szkła kontaktowe mogą być czasowym lub stałym zamiennikiem tradycyjnych okularów.

 

Darmowe soczewki można odebrać korzystając z pomocy platformy mojepierwszesoczewki.pl. Warto skorzystać z oferty, która daje możliwość sprawdzenia, czy to rozwiązanie jest najlepsze dla nas. W społeczeństwie nadal funkcjonuje kilka mitów, które powodują, że osoby ze zdiagnozowaną wadą wzroku, częściej sięgają po okulary niż soczewki.

 

Czy można odebrać soczewki bez badania?

 

Badanie wzroku jest podstawowym warunkiem otrzymania darmowych soczewek. Nawet jeśli niektóre z nich nie wymagają recepty, ważne, aby były właściwie dobrane. Badanie musi przeprowadzić specjalista, który nie tylko określi wadę i jej stopień, ale również dobierze właściwe soczewki. Najczęściej osoby cierpiące z powodu dyskomfortu związanego np. z niewyraźnym widzeniem, trafiają do okulisty lub optometrysty (osoby, która specjalizuje się dobieraniu korekcji optycznej). Wybór odpowiednich soczewek podyktowany jest też prowadzonym stylem życia. To ważne szczególnie dla sportowców i osób ćwiczących. Zakładane bezpośrednio na oko szkiełka nie kolidują z żadną wybraną dyscypliną sportu. W przeciwieństwie do okularów są stabilnie ułożone, nie zsuwają się, nie obcierają i nie uciskają, a co równie ważne – ciężko je zagubić np. w trakcie biegu. Ponieważ nie parują, nie ma obawy, że zaczną zniekształcać obraz – można się skupić na właściwych ćwiczeniach, nie odczuwając żadnego dyskomfortu.

Zbliżające się wakacje są idealnym czasem na przetestowanie darmowych szkieł. Zwłaszcza, że sprawdzają się one w trakcie podróży i na wakacyjnych wyjazdach. Nie trzeba ich ściągać, idąc do wody, a co ważniejsze można je nosić razem z przeciwsłonecznymi okularami. W ten sposób zupełnie eliminujemy potrzebę posiadania dwóch par okularów korekcyjnych.

 

Ile trwa badanie wzroku?

 

Przeprowadzone w wybranym gabinecie badanie nie trwa zwykle dłużej niż 20 min. Specjalista musi w nim dokładnie określić rodzaj wady, aby jak najlepiej dobrać korekcję. Na tym jednak nie koniec. W profesjonalnym salonie każdy, kto pierwszy raz decyduje się na soczewki kontaktowe, otrzyma pełną instrukcję ich zakładania – nauka również trwa około 20 min. Większość osób, które raz spróbują tego rozwiązania, nie wraca już do okularów. Dlatego warto pamiętać, aby każdy kolejny zestaw korekcyjny kupować w salonie, w którym przeprowadzone zostało badanie. Daje to gwarancję zawsze właściwie dobranego produktu.

Zobacz również: na czym polega astygmatyzm oka?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
O czym mogą świadczyć żółte zmiany skórne?

O czym mogą świadczyć żółte zmiany skórne? Żółtaczka, czyli żółte zabarwienie skóry, zazwyczaj świadczy o chorobie wątroby, ale może także...

Zamknij