Medycyna

Darmowe soczewki – dobry sposób na przetestowanie rozwiązania

Darmowe soczewki są idealną okazją, aby sprawdzić, czy tego typu korekcja optyczna spełnia nasze oczekiwania. Zakładane bezpośrednio na rogówkę dają możliwość poprawy widzenia, nawet przy zaawansowanych wadach, co znacznie zwiększa komfort funkcjonowania – zarówno w pracy, jak i życiu prywatnym.

 

Większość osób, u których zdiagnozowano wadę wzroku, nie ma obaw przed sięganiem po tradycyjne okulary. Natomiast decyzja o zakupie soczewek jest zwykle odkładana, głównie ze względu na strach przed ich zakładaniem. Tymczasem nie jest to trudne – wymaga szybkiego przeszkolenia i nieco praktyki.

 

Dlaczego darmowe soczewki?

 

Aby otrzymać darmowe soczewki kontaktowe, konieczne jest wcześniejsze przeprowadzenie profesjonalnego badania wzroku, które pozwoli określić wadę i stopień jej zaawansowania. Dopiero na tej podstawie zostanie dobrana korekta. Soczewki dają duże możliwości poprawy komfortu widzenia i można je stosować nawet przy zaawansowanych i złożonych wadach. Dodatkowo nie ma przeciwwskazań, aby zakładać je zamiennie z okularami, pozwalając oku odpocząć i uzyskać optymalne nawilżenie.

Szkła kontaktowe zakłada się bezpośrednio na rogówkę oka, ale nie należy mieć obaw, że czynność może spowodować ból. Są miękkie i wykonane z materiału silikonowo-hydrożelowego, przez co układanie ich na oku jest łatwe i nie powoduje żadnego dyskomfortu. Można je nosić w trybie dziennym (wówczas w nocy oko odpoczywa i odzyskuje właściwe nawilżenie), dwutygodniowym, miesięcznym, ale też kwartalnym. Wszystko zależy od oferty danego producenta. Obecnie dostawcy tego typu produktów prześcigają się w rozwiązaniach. Na rynku dostępne są też szkła, które zmieniają barwę tęczówki lub ją wyostrzają. Poza zaletą komfortowego widzenia od pierwszej chwili, dochodzą jeszcze walory estetyczne.

 

Soczewki czy okulary?

 

O tym wyborze należy zdecydować, uwzględniając prowadzony styl życia. Dla sportowców soczewki są niemal oczywistym wyborem. Zwłaszcza w dyscyplinach kontaktowych, jak piłka nożna, gdzie okulary nie mają zbyt dużych szans, aby przetrwać na boisku. Ponadto wszystko co mamy na twarzy może zwiększać niebezpieczeństwo urazu, np. w przypadku zderzenia się głowami na boisku. Z soczewkami zupełnie nie ma tego problemu, a dodatkowo znacznie poprawiają komfort widzenia. Ponieważ ułożone są bezpośrednio na rogówce, gwarantują równy obraz na całej powierzchni bez przeszkadzających zniekształceń, które są charakterystyczne dla tradycyjnych okularów.

 

Zobacz też: Na czym polega astygmatyzm oka?

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Skorzystaj z porad specjalistów na mojepierwszesoczewki.pl i wybierz te idealne dla Ciebie

Specjaliści z portalu mojepierwszsoczewki.pl czekają na pytania tych osób, które zastanawiają się, co wybrać - soczewki czy okulary. Często ci,...

Zamknij