Choroby

Czy medycyna naturalna działa

Medycyna naturalna ma wielu zwolenników na całym świecie. Występują rejony, gdzie ludzie wierzą jedynie w naturalne sposoby. Metody medycyny niekonwencjonalnej są sceptycznie oceniane przez lekarzy. Wielu z nich uważa na przykład bioenergoterapię za bezwartościową. Naturalne metody leczenia wielu dolegliwości nie są poparte przez odpowiednie badania naukowe.

Metody medycyny alternatywnej, to między innymi akupresura i akupunktura polegające na leczeniu uciskiem oraz igłami określonych części ciała. Wiele naturalnych sposobów leczenia bazuje na właściwościach odżywczych produktów spożywczych. Apiterapia zajmuje się leczeniem za pomocą produktów pszczelich. Medycyna naturalna opiera się również na ziołolecznictwie, leczeniu za pomocą kolorów czy hipnozy. Bioenergoterapia polega na odblokowaniu kanałów energetycznych pacjenta, co umożliwia samo zwalczanie dolegliwości.

Opinie na temat medycyny naturalnej są podzielone. Osoby, które są odporne na farmakologię często korzystają z porad bioenergoterapeutów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Gdy boli nas gardło

Gardło jest bardzo wrażliwą częścią naszego ciała, dlatego też w przypadku bólu, może być ono bardzo dokuczliwe. Niektóre osoby mają...

Zamknij