Choroby

Co uwzględnić należy w diecie dziecka?

Dieta dziecka powinna być zdrowa, pełna witamin oraz minerałów, lekka, dobrze przygotowana, można dzieciom podać jedzenie w słoiczkach, które jest sycące oraz ma całkiem dobrą jakość i certyfikaty, nie zawierają konserwantów. To dieta dla każdego, wyjątkowa. Niejedna osoba o takiej diecie marzy i pragnie, aby dziecko było zdrowe. W diecie nie może zabraknąć zdrowych dań, gotowanych w domu, a nie w barach. Mamy mogą przyrządzić dziecku pyszne dania, codziennie, zgodnie z przepisami. Dietę trzeba rozpisać i dostosować do potrzeb malucha.

 

Co powinno być w diecie dziecka?

 

W diecie malucha powinny być kasze jaglana, mąka razowa, pieczywo razowe. Na pewno nie warto podawać dziecku białego pieczywa, które jest szkodliwe i nie daje odpowiednich składników odżywczych. Dzieci powinny jeść kaszę, jajka, warzywa oraz owoce. Wolno im podawać kotleciki mięsne z chudego mięsa, białko ryb, twarogi oraz ograniczone ilości żółtego sera. Dzieciom nie należy podawać cukierków, żelków, cukru. Raz w tygodniu, wzorem Szwecji, można dziecku dać kilka kawałków czekolady. Na kolację zaleca się podanie dziecku szklanki mleka i kilku biszkoptów. To smaczne i zdrowe jedzenie, które na pewno sprawi radość niejednej maluchowi. Dziecko powinno jeść kolację nie później niż o godzinie 19.00, późniejsze jedzenie bynajmniej nie jest ani zdrowe, ani smaczne. Jakość jedzenia jest ważna, a rodzice powinni kupować owoce i warzywa z ekologicznych upraw. Mięso dziecku podaje się lekkie, na przykład drobiowe. Polecane są kotlety z cielęciny z koperkiem, do tego ryż lub kasza. Ziemniaków zbyt wiele dzieciakom podawać nie należy. Sosy trzeba ograniczyć, bo są szkodliwe, tuczą i nie są najlepsze. Lepiej dać dziecku kaszę lub makaron razowy bez sosów i pikantnych przypraw. Dzieciom można podawać ryby, ale morskie. Dobra jakość jedzenia jest marna. Maluchowi należy podać pierwsze, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek oraz kolację. Smaczne jedzenie na pewno sprawia radość i przyjemność. Jest źródłem zdrowia. Dzieciakom należy podawać tylko dobrej jakości jedzenie, najlepiej domowe oraz przygotowane według przepisów dietetyka.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Co to jest łuszczyca?

Łuszczyca to choroba. Wiele osób na nią cierpi, ale można z nią żyć, ponieważ nie jest to schorzenie śmiertelne. Łuszczyca...

Zamknij