Porady

Co na poparzenie słoneczne

Oparzenia słoneczne powodują znaczne wysuszenie skóry i to jest w nich najgorsze, ponieważ wszystkie inne skutki mijają dość szybko. Suchość i zmarszczki natomiast zostają. Jak zlikwidować suchość skóry? Od wewnątrz ważne jest nawilżanie poprzez wypijanie dużej ilości wody i jedzenie produktów z witaminami, które wpływają na skórę.

Pierwsza pomoc

Należy mieć na uwadze to, jak ważne też żeby próbować ukoić skórę dostępnymi środkami aptecznymi. W ten sposób powstrzymamy pogarszanie się jej stanu.

Oczywiście samo ukojenie nie wystarczy. Kiedy sytuacja ustabilizuje się, możemy przejść do kolejnego etapu. Należy w nim stosować mocno odżywczy krem. Korzystajmy przy tym wyłącznie z kosmetyków, które zatrzymują wodę i uzupełniają jej stan w naszym organizmie.

Istnieje przy tym jeden warty uwagi trik. Aby nawilżanie było jeszcze skuteczniejsze, zarówno w przypadku skóry suchej, jak i odwodnionej można przed nałożeniem kremu wklepać w skórę serum lub specjalną ampułkę. Dzięki temu wzrośnie poziom nawodnienia skóry. Porada ta wydaje się oczywista, jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak bardzo istotne wykonanie tego kroku, przed podjęciem domowej kuracji.

Po pierwsze – nie szkodzić sobie

Jednak najważniejsza jest profilaktyka, stosowanie kremów z filtrem i ochrona przed słońcem i poparzeniem słonecznym, skutki bowiem mogą być długotrwałe. Sucha skóra to nieprzyjemne schorzenie, które nie ułatwia nam życia, ponieważ pomimo braku bólu, może wiązać się z nieprzyjemnym uczuciem ściągnięcia i swędzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak skutecznie schudnąć

W odchudzaniu nie ma jakiejś specjalnej filozofii – trzeba mniej jeść i więcej się ruszać. Jest to prawda stara jak...

Zamknij