Choroby

Choroby układu moczowego

Prawidłowe wydalanie moczu z organizmu człowieka ma dla jego zdrowia i życia kolosalne znaczenie, ponieważ razem z nim usuwane są wszelkiego rodzaju toksyny z organizmu, jakie mogą doprowadzić nawet do śmierci.

Wstydliwy problem

Właśnie dlatego choroby układu moczowego są tak niebezpieczne i jeśli zauważy się u siebie jakiekolwiek niepokojące objawy, natychmiast należy skonsultować się z lekarzem. Jakie w takim razie są objawy, jaki mogą świadczyć o obecności choroby? Przede wszystkim rzadsze lub częstsze oddawanie moczu. Również wygląd oddawanego moczu może być dowodem choroby.

Objawy choroby

Spieniony mocz, obecność w nim krwi czy ropy są sygnałem alarmowym, podobnie jak fakt, że mocz ma ciemniejszy niż zwykle kolor. Z podobnymi objawami nie można w żadnym przypadku zwlekać, ponieważ jeśli nerki znajdują się w złym stanie, to trzeba natychmiast podjąć leczenie, w przeciwnym wypadku być może nie da się ich uratować i człowiek będzie skazany na przeszczep lub na uciążliwe dializowanie. Lekceważenie objawów chorobowych jest bardzo niebezpieczne i nieodpowiedzialne.

Na chorobę układu moczowego może również wskazywać pieczenie w okolicach cewki moczowej i ostry ból podczas oddawania moczu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kiedy choruje dziecko

Każdy rodzic wie na pewno, jak wiele nerwów może kosztować nas choroba dziecka – zwłaszcza, jeśli jest ono na tyle...

Zamknij