Choroby

Choroba dotykająca młode kobiety

Choroba jaką jest dziś toczeń rumieniowaty jest bardzo tajemnicza i wciąż nie wiemy o niej zbyt wiele. Jest to wielki problem, ponieważ w takiej sytuacji nie można pomoc pacjentom, tak jak by się chciało. Osobami zarażonymi są tutaj głównie kobiety w wieku rozrodczym. Dlaczego tak jest nie wiadomo, ale najprawdopodobniej ma to związane z genami.

Motyl na twarzy

Jeżeli mówimy o objawach takiej choroby jak toczeń rumieniowaty to trudno należy wspomnieć o charakterystycznym rumieniu na twarzy w kształcie motyla. Oprócz tego mogą pojawić się bóle stawów, stany podgorączkowe czy nawet gorączka. Oczywiście nie musi to oznaczać tego, że mamy toczeń rumieniowaty, ale w takiej sytuacji należy to sprawdzić. W związku z tym, że choroba ta dotyka przede wszystkim kobiety w wieku rozrodczym często może doprowadzić do poronień. Dlatego też osoba zarażona decyzję o ciąży powinna skonsultować z lekarzem specjalistą jakim jest tutaj ginekolog. Mimo, że obecnie jest to choroba nieuleczalna to w niedalekiej przyszłości być może medycyną biologiczną uda się ją zwalczyć.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Co to są badania prenatalne?

Badania prenatalne wykonuje się, aby sprawdzić czy płód rozwija się w prawidłowy sposób. Dzięki USG, testom z krwi, biopsji kosmówki...

Zamknij