Gdy maluch często choruje

Twoje dziecko nieustannie łapie wszelkie infekcje? Być może jego odporność jest osłabiona, a może być też tak, że jego pediatra niewłaściwie diagnozuje choroby, a nadmiar leków osłabia układ immunologiczny.

Dobry pediatra dba nie tylko o to, by maluch wyzdrowiał, gdy złapie infekcje. Powinien też umiejętnie odróżniać poważne schorzenia od drobnych dolegliwości i być nieugięty, nawet, gdy rodzic naciska na przepisanie konkretnych leków. Ta kwestia dotyczy przede wszystkim leczenia antybiotykami. Nadal wielu lekarzy zbyt chętnie i ochoczo wypisuje antybiotyki nawet na choroby, które nie kwalifikują się do podania tego typu leków. Często odbywa się to pod naciskiem rodziców, którzy uważają, że tylko antybiotyk pomoże ich choremu dziecku.

Nie zawsze antybiotyk jest wskazany

Tymczasem sporo jest infekcji, których czynnikiem zapalnym są wirusy. A te w żadnym razie nie powinny być leczone antybiotykami – bo te leki po prostu nie są w stanie eliminować wirusów. Co więcej, nie są obojętne dla zdrowia malucha. Powinny więc być traktowane jako ostateczność, gdy żadne inne środki nie dają oczekiwanych efektów. Jeśli szukasz dobrego pediatry, zasięgnij opinii i znajomych – z pewnością są osoby, które mogą polecić dobrych i sprawdzonych lekarzy. Warto też rozejrzeć się w sieci. Zajrzyj na http://ranking.abczdrowie.pl. To baza lekarzy specjalistów z całej Polski. Bez względu na to, gdzie mieszkasz, na pewno uda się Tobie znaleźć lekarza w Twojej okolicy, który cieszy się opinią nie tylko dobrego specjalisty, ale też osoby przyjaznej dzieciom.

Podobne artykuły

Napisz komentarz